Prva ekipe slavila je protiv KH Bese Famgas s visokih 31:23 i tako stekla fantastičnu prednost pred uzvrat koji je za tjedan dana na Kosovu. Druga ekipa poražena je u derbiju protiv Dubrave, dok su mlađe kategorije bile uspješne.

PRVA EKIPA

Ovaj vikend bio je rezerviran za europske obaveze. U Jelkovcu je ostvarena velike pobjeda u kojoj je pao prvak Kosova rezultatom 31:23. Fantastičnu utakmicu odigrali su naši igrači koji su pokazali velike europske ambicije i kako stvari za sada stoje nastavit će put u ovom natjecanju.

Otvaranje utakmice bilo je kao iz snova za našu momčad. U utakmicu krećemo rezultatom 5:1. Sjajno smo izgledali na oba kraja terena, a obrana je djelovala nesalomljivo. Ipak iskusna kosovska momčad stiže do rezultata 9:8 sredinom poluvremena. Izabranici Silvija Ivandije tada ponovno rade seriju od 6:1 i na odmor odlaze sa zasluženih 16:10.

Znalo se da ovo neće biti lagana utakmica i to su gosti pokazali u drugom poluvremenu. Nekoliko promašaja i bezidejnosti naše momčadi dovelo je prvaka Kosova na rezultat 19:19. To je bilo posljednje izjednačenje na utakmici. Ivandija hrabro uparuje mladog Aleksandra Čaprića i kapetana Mislava Šukera koji su nekoliko napada za redom sjajno funkcionirali i odveli rezultat na našu stranu. Sjajne rotacije dale su nekim igračima dovoljno odmora da privedu utakmicu kraju.

Iako je konkurencija teška i ove sezone odigrano je puno utakmica u kojima smo bili ponosni na našu momčad, posljednjih 15 minuta ove utakmice bilo je možda i najbolje što smo gledali ove sezone.

Najbolji u našim redovima bio je Patrik Hršak koji je zabio sedam golova. Filip Perić fantastično je otvorio utakmicu, a Stipe Purić sjajno zatvorio susret s nekoliko vezanih obrana i moramo pohvaliti njihov doprinos.

U nedjelju na Kosovu igramo uzvratnu utakmicu koja nas može odvesti u 4. kolo ovog natjecanja.

MRK Sesvete: Filip Perić 8/26, Stipe Purić 6/10; Patrik Hršak 7, Davor Gavrić 4, Mislav Šuker 4, Aleksandar Čaprić 3, Fram Zovak 3, Ivan Dumenčić 3, Darko Krndelj 2, Josip Topić 2, Nikola Finek 2,Zlatko Raužan 1, David Štrković, Jakov Jelovčić, Mario Zakić, Nikola Jelovčić

Trener: Silvio Ivandija

DRUGA EKIPA

Druga ekipa poražena je u susjedskom derbiju protiv druge ekipe Dubrave. Fantastičnu utakmicu gledali smo između ove dvije mlade ekipe. U prvom poluvremenu tek je jednom momčad Dubrave povela s dva razlike, a ostatak poluvremena igrao se gol za gol. Gledali smo sjajne poteze i obrane i pravi rukometni spektakl. Na odmor se otišlo s rezultatom 16:15 za momčad Dubrave.

Vito Salaj odmah na početku drugog poluvremena izjednačuje rezultat i ponovno gledamo egal utakmicu. Dubrava je cijelo vrijeme bila u minimalnoj prednosti, a naša momčad nije im dopuštala da se rezultatski odvoje. Ipak, u posljednjih deset minuta naša momčad nije odigrala kako treba i na kraju momčad iz Dubrave slavi rezultatom 32:29.

U našim redovima najbolji je bio Vito Salaj koji je zabio osam golova.

MRK Sesvete: Leo Branko Sunajko, Etian Seferović 3, Vito Salaj 8, Luka Pehar 2, Karlo Antunović 3, Luka Horvat 1, Nikola Kahlina, Lovro Kožar 6, Fran Cvjetičanin, Mihael Udovičić 2, Krešvan Granić, Hrvoje Čveljo 2, Josip Čičak 1, Toma Kapitan 1, Ante Tolić

Trener: Davorin Štrlek

DJEČACI U17 (2005/2006)

Naša najstarija generacija prvenstvenu utakmicu odigrala je u četvrtak i slavila protiv Metalca rezultatom 31:24.

Momčad Davorina Štrleka prvo poluvrijeme mučila se s ekipom Metalca koja je pružala jako dobar otpor. Na odmor odlazimo s rezultatom 15:15.

Naša ekipa bolje otvara drugo poluvrijeme i dolazi do prednosti od 18:15 početkom nastavka. Vito Salaj zaradio je crveni karton u 30. minuti no to nije poremetilo našu momčad. Mirno su naši dečki priveli utakmicu kraju i zasluženo slavili.

Najviše se istaknuo Toma Kapitan koji je zabio sedam golova.

MRK Sesvete: Leo Branko Sunajko, Noa Luka Lujić 2, Mihael Udovičić 2, Luka Horvat 4, Hrvoje Čveljo 3, Josip Čičak 1, Etian Seferović, Ante Tolić, Jakov Kus, Luka Pavić Krešvan Granić, Vito Salaj 5, Luka Pehar 4, Karlo Antunović 3, Fran Cvjetičanin, Toma Kapitan 7

DJEČACI U15 (2007/2008)

U 7. kolu lige za dječake rođene 2007. i 2008. godište naša momčad ponovno je upisala dvije uvjerljive pobjede.

U prvoj utakmici protiv Poleta momčad Alena Dujmića slavila je rezultatom 42:9. Utakmica je bila riješena u prvih nekoliko minuta i ponovno je trener Alen Dujmić imao vremena za isprobati sve svoje igrače. Najbolji u prvoj utakmici bio je Frane Radmilović koji je zabio 9 golova.

MRK Sesveta: Luka Pavić 1, Tarik Bašić 3, Vice Badurina 7, Frane Radmilović 9, Frane Granić 6, Fran Renić 2, Borna Pavelić 6, Noa Luka Lujić, Josip Badrić 3, Mihovil Badrić 5, Ivan Iveljić, Luka Telinec

Trener: Alen Dujmić

U drugoj utakmici slavili smo protiv ekipe Dugog Sela rezultatom 35:12. Naša momčad ponovno je bila uvjerljiva i gotovo bez ikakvih problema upisala nova dva boda.

Frane Radmilović i Luka Pavić zabili su po sedam golova i bili najučinkovitiji u ovoj utakmici

MRK Sesvete: Noa Luka Lujić 5, Vice Badurina 4, Tarik Bašić 3, Frane Granić, Fran Renić, Frane Radmilović 7, Jakov Kus 3, Josip Badrić 2, Luka Pavić 7, Borna Pavelić 3, Mihovil Badrić 1, Ivan Iveljić, Luka Telinec

Trener: MRK Sesvete

DJEČACI U11 (2011/2012)

Dječaci U11 slavili su protiv ekipe ZG Dubrave rezultatom 37:2. Najbolji u našim redovima bio je Ante Karačić s 11 golova.

MRK Sesvete: Luka Božić 2, Josip Franjić 1, David Totović 1, Filip Božiček 3, Benjamin Bašić, Luka Baković 5, Luka Barač, Ivan Domazet 4, Fran Bjelopavlović 2, Dorian Svibovec, Izak Fazliu, Ante Karačić 11, Luka Grizelj 4, Jure Dalmatin 3, Ivan Rezo 2, Noa Čolić

Trener: Josip Cvetković