Teško je riječima opisati sve što se događalo (16.12.) u dvorani Gimnazije Sesvete na utakmici Sesveta i Rudara. U 3. kolu Kupa ugostili smo prvoplasiranu momčad 1. HRL i tražili pobjedu koja znači osminu finala Kupa. Gosti su fantastično otvorili utakmicu i vodili čak 10 razlike (3-13) već u 15. minuti i svi su mislili da je priča gotova. No naši dečki nisu odustajali i malo po malo se topila prednost Rudara. Pred kraj poluvremena došli smo na samo -3, ali se na poluvrijeme otišlo ipak sa zaostatkom od šest golova nakon što je Zvonimir Đikić fantastično pogodio gol iz deveterca.

Drugo poluvrijeme otvorili smo odlično i uz nekoliko obrana vratara došli na 21-22, ali tada smo neoprezno zaradili dva isključenja koja su omogućila gostima da se odvoje na 21-25. Opet nismo odustajali i iz minute u minutu smanjivali zaostatak, da bi u 55. minuti konačno došli do izjednačenja (28-28). Ubrzo smo poveli i 30-29 te imali priliku otići i na dva razlike u zadnjoj minuti, ipak nismo realizirali stopostotnu priliku i Rudar je imao priliku doći do izjednačenja. Srećom to nisu uspjeli, zaustavio ih je naš vratar Aleksandar Mateša. Trener Bilić zvao je minutu odmora 15 sekundi prije kraja kako bi se dogovorili kako odigrati do kraja. Opet se ponovilo isto – prilika za +2 i promašaj, a onda slijedi prava drama – vratar Bumbak odlično baca kontru na desno krilo i Đikić ima priliku izjednačiti, ali mu lopta ispada srećom za nas i utakmica je gotova!

Osim vratara Mateše i Čiče koji su krajem prvog i tijekom drugog poluvremena vrlo dobro odradili svoj posao, odlično je odigrao i Mario Lacković koji je zabio 8 golova. Gol manje postigao je Neven Grgurić, a šest je postigao Matija Rodić. Najbolji strijelac utakmice bio je upravo Zvonimir Đikić s 11 pogodaka.

MRK Sesvete: Matej Grubišić, Dražen Čića, Aleksandar Mateša, Neven Grgurić 7, Matija Rodić 6, Luka Ćosić, Mario Lacković 8, Klaudio Hranjec, Josip Mijo Jurić, Ivan Ćurković 2, Mislav Zadro, Luka Šare, Ivan Ćurić, Roko Glasnović 3, Darko Mršić 5.

Trener: Zvonimir Bilić