Uoči reprezentativne stanke ugostili smo rukometaše Zameta na domaćem terenu u 8. kolu Paket24 Premijer lige te došli do šeste pobjede. Kadeti su osvojili tri boda u dvije vrlo zahtjevne utakmice.

PRVA EKIPA

Prvenstvo smo otvorili pobjedom u Rijeci protiv Zameta, a u 8. kolu smo istog protivnika ugostili na domaćem parketu. Zamet je uoči utakmice bio na 3. mjestu s 8 osvojenih bodova, dva manje od naših rukometaša.

U prvih deset minuta nismo se uspjeli rezultatski odvojiti, no to nam je uspjelo u razdoblju od 10. do 15. minute kada smo pogotkom Josipa Topića iz kontre poveli 9-5. Nakon toga smo malo posustali, razbranio se Marin Sorić i gosti su se uspjeli vratiti te u 24. minuti izjednačiti preko Nikole Njegovana. Na odmor smo otišli s golom zaostatka (13-14).

Početkom nastavka Zamet ima i dva gola prednosti, ali vrlo brzo vraćamo utakmicu u egal. U 38. minuti prvo Josip Topić zabija za 18-17, a zatim tu prednost povećavamo minutu kasnije. U 44. minuti Nikola Finek je realizirao kontru za 21-18. Zamet je na ulasku u zadnjih deset minuta smanjio na samo gol zaostatka, ali rezultat nisu uspjeli preokrenuti. Vrlo brzo smo opet poveli s 2-3 gola razlike i bez veće drame utakmicu priveli kraju rezultatom 27-24. Zasluge za to uvelike idu i našem vrataru Stipi Puriću koji je imao još jedan dobar nastup, posebice u drugom poluvremenu kada je imao 8 obrana iz 18 šuteva.

Ivan Dumenčić bio je prvi strijelac momčadi sa 6 golova, dok su po 5 zabili raspoloženi Krešimir Krešić i Nikola Finek. Kod protivnika najraspoloženiji bio je Karlo Devčić s 9 golova.

Iduća utakmica je na rasporedu 13.11. protiv Trogira u 9. kolu Paket24 Premijer lige. Opet igramo na domaćem terenu.

MRK Sesvete: Filip Perić, Stipe Purić (5/27); Nikola Finek 5, Leon Strbad, Fran Zovak, Daniel Vusić 2, David Štrković, Davor Gavrić 4, Ivan Dumenčić 6, Krešimir Krešić 5, Eugen Josip Žaja, Josip Topić 4, Darko Krndelj 1, Zlatko Raužan, Ivan Marić.

DJEČACI U17 (2004./2005.)

Drugi krug 1. HRL U17 – regija 2 igrao se u dvorani SŠ Jelkovec, a protivnici su bili izuzetno jaki – RK Rugvica (finalist završnice PH) i RK Rudar.

Dvoboj protiv momčadi iz Ruda otvorili smo s 3-0. Protivnici su poznati po svojoj borbenosti i nisu dopustili igračima Josipa Cvetkovića da odu na veću prednost od početne. U 20. minuti vodili smo 9-8, a zadnji napad u prvom poluvremenu realizirao je pivot Ivan Marić iako smo imali isključenog igrača. Na odmor smo otišli s 12-10. Otvaranje drugog poluvremena bilo je vrlo dobro te smo preko raspoloženog Aleksandra Čaprića poveli 15-11 u 29. minuti. Idućih deset minuta pokušali smo slomiti otpor protivnika, ali to nije bio lagan zadatak. Ipak, nakon minute odmora u 38. minuti reagiramo dobro i zabijamo dva pogotka u nizu te prvi put dolazimo do prednosti od pet golova. U završnici nismo posustali te smo mirno priveli utakmicu kraju i osvojili dva boda. Završilo je 25-21. Tin Baković je zabio 6 golova, dok su Aleksandar Čaprić i Ivan Marić zabili po 5. Kod Rudara prvi strijelac je bio Gabrijel Bartolić s 11 golova.

MRK Sesvete: Nikola Kahlina, Stipe Perinović; Fran Zovak 3, Mateo Gotal, Luka Stanić 2, Aleksandar Čaprić 5, Tin Baković 6, Josip Tomić, Borna Šnjarić, Lovro Kožar 1, Vedran Delić 3, Ivan Marić 5, Luka Pehar, Karlo Kršak, Karlo Domazet, Luka Glavandekić.

Trener: Josip Cvetković

Protiv Rugvice smo gledali jednu zanimljivu i izjednačenu utakmicu, posebice u drugom poluvremenu. U 5. minuti rezultat je bio 4-4, a nakon toga imamo “crnu rupu” te idući gol zabijamo tek sedam minuta kasnije, nakon što je Rugvica otišla na 9-4! Ipak, “crnu rupu” od 16. do 23. minute imaju i naši protivnici te u tom razdoblju radimo seriju 6-1 i preokrećemo rezultat. Na poluvremenu vodimo 15-13. Drugo poluvrijeme igralo se gol za gol, iako je prednost bila većinu vremena na našoj strani. Rugvica u 45. minuti opet dolazi do vodstva preko Tiana Borovca, a dvije minute kasnije imaju prednost od dva gola. U zadnju minutu ulazimo s dva gola zaostatka i napadom. Prvo Tin Baković realizira sedmerac, zatim smo se uspjeli obraniti i u zadnjim sekundama utakmice preko Ivana Marić zabiti za konačnih 26-26! Prvo ime susreta bio je srednji vanjski protivnika Nikola Ivanković s 10 golova, a u našim redovima je Fran Zovak bio precizan 7 puta, dok su po 5 golova zabili Luka Stanić i Tin Baković.

MRK Sesvete: Nikola Kahlina, Stipe Perinović; Fran Zovak 7, Mateo Gotal, Luka Stanić 5, Aleksandar Čaprić 2, Tin Baković 5, Josip Tomić 1, Borna Šnjarić, Lovro Kožar 1, Vedran Delić 2, Ivan Marić 3, Luka Pehar, Karlo Kršak, Karlo Domazet, Luka Glavandekić.

Druga ekipa U17 igrala je protiv ZG-Dubrave, a sastavu su bili igrači iz mlađe U15 generacije. To nije spriječilo naše dečke da dođu do pobjede. Na poluvremenu su imali velikih +9, a do kraja utakmice su to sačuvali i na koncu slavili rezultatom 30-20. Vito Salaj i Karlo Antunović zabili su po 6 golova.

MRK Sesvete: Noa Klarić, Josip Pauković; Igor Ravlić 5, Vito Salaj 6, Jan Sedinić, Karlo Antunović 6, Franko Pomper, Borna Štefanek 2, Karlo Milić, Etian Seferović 3, Kiar Kosovac 1, Luka Horvat 3, Luka Bosančić, Noa Luka Lujić 3, Jakov Kus 1.

Trener: Marko Puljić

DJEČACI U13 (2008./2009.)

Druga ekipa je ugostila Novsku te uvjerljivo slavila rezultatom 39-11. Čak 13 igrača upisalo se u listu strijelaca koju je predvodio Dominik Kulišić sa 7 golova.

MRK Sesvete: Dragutin Dominić, Luka Telinec; Gabriel Sruk 4, Marko Šrklec 2, Dominik Kulišić 7, Lovro Lež 1, Matej Ravlić 5, Kristijan Bilić 4, Borna Čeović 6, Ivan Krznarić 1, Jakov Rezić 3, Antun David Krešo 2, Filip Bjelopavlović 3, Matej Šimac, Petar Jukić 1.

Trener: Ivan Cvetković

DJEČACI U11 (2010./2011.)

Prva ekipa je odmjerila snage protiv Siska te izgubili 15-27. Druga ekipa je na gostovanju u Novskoj pobijedila rezultatom 19-17.