PPD Zagreb ugostio je naše rukometaše u 4. kolu Lige za prvaka te očekivano došao do pobjede. Druga ekipa je slavila kod Ilove u 2. HRL sjever. Ekipa U15 odigrala je bez pobjednika protiv ZG-Dubrave, dok je Dubrava bila bolja od naše U13 ekipe.

PRVA EKIPA

U 4. kolu Lige za prvaka gostovali smo kod PPD Zagreba koji je ranije ovog tjedna ispao iz Lige prvaka porazom od danskog Aalborga. Isto tako utakmice SEHA lige su odgođene do daljnjeg, što znači kako se hrvatski prvak može u potpunosti usredotočiti na domaća natjecanja.

Razigrani PPD Zagreb krenuo je ozbiljno od prve minute te se takav pristup ubrzo i osjetio na rezultatu. U 13. minuti Edin Klis golom iz kontre po prvi put odvodi Zagrebaše na +5. Do kraja prvog poluvremena odigrali smo bolje nego na otvaranju susreta, ali i dalje zaostatak nije bio malen. Gubili smo 13-19 nakon prvih pola sata igre. Početkom nastavka domaći sastav je vrlo brzo poveo i 8 golova razlike, ali vrlo brzo smanjujemo na “samo” 5. Prednost Zagreba u 46. minuti iznosi okruglih 10 golova, ali smo u 53. minuti smanjili zaostatak na -6. Na kraju je Paolo Kraljević s desnog krila postavio konačnih 40-31 za Plinare.

U našim redovima treba istaknuti izuzetno raspoloženog Patrika Hršaka koji je zabio 9 golova iz 11 udaraca, dok je Ivan Dumenčić 7 puta bio precizan. Kod PPD Zagreba Luka Lovre Klarica zabio je 8 golova, a naš bivši igrač Karpo Sirotić zabio je 3 gola uz 5 asistencija.

MRK Sesvete: Filip Perić (1/8), Stipe Purić (3/28), Nikola Kahlina (0/5); Nikola Finek 1, Leon Strbad 2, Patrik Hršak 9, David Štrković, Davor Gavrić 4, Ivan Dumenčić 7, Tin Baković, Krešimir Krešić 1, Josip Topić, Darko Krndelj, Zlatko Raužan, Danijel Papić 4, Mislav Šuker 3.

Trener: Silvio Ivandija

DRUGA EKIPA

Druga ekipa je gostovala u Grubišinom Polju kod RK Ilove u 17. kolu 2. HRL sjever. Nikola Kahlina i Tin Baković igrali su protiv PPD Zagreba za prvu ekipu tako da nisu bili na raspolaganju treneru Josipu Cvetkoviću za ovaj dvoboj. Minutažu su dobro iskoristili svi igrači u sastavu te je upisana rutinska pobjeda. Na poluvremenu smo vodili 17-9, a na kraju je završilo 34-20 za mlade Sesvećane. Luka Bogdan, Luka Stanić i Aleksandar Čaprić zabili su svaki po 6 golova.

MRK Sesvete: Luka Ivan Brezinščak, Josip Pauković; Luka Pehar 3, Luka Bogdan 6, Ivan Čulo 4, Luka Stanić 6, Aleksandar Čaprić 6, Fran Cvjetičanin 1, Vedran Delić 4, Luka Glavandekić 2, Lovro Kožar 1, Ivan Marić, Karlo Domazet 1, Tim Čevelak, Etian Seferović.

Trener: Josip Cvetković

DJEČACI U17 (2004./2005.)

Druga ekipa U17 pobijedila je RK ZG-Dubravu 2 u utakmici igranoj u četvrtak (10.3.) u večernjim satima. U prvom poluvremena niti jedna momčad se nije uspjela odvojiti na više od dva gola razlike, a na odmor s otišlo rezultatom 17-17. Prvo vodstvo od tri gola imali su naši rukometaši u 35. minuti nakon što je Luka Pehar zabio za 26-23. Na kraju smo bez veće drame sačuvali prednost i na koncu pobijedili 34-29. Luka Glavandekić i Fran Cvjetičanin zabili su po 7 golova.

MRK Sesvete: Antonio Veljković, Josip Pauković; Igor Ravlić 3, Luka Bogdan 5, Borna Šnjarić, Karlo Kršak 4, Luka Glavandenić 7, Fran Cvjetičanin 7, Luka Pehar 6, Jan Sedinić, Tin Sedinić, Borna Štefanek, Fran Gotal, Etian Seferović 1, Ivan Prša, Anton Žunić 1.

Trener: Marko Puljić

DJEČACI U15 (2006./2007.)

Prva ekipa U15 ovog vikenda je igrala protiv ZG-Dubrave u 10. kolu prvenstva. Utakmice protiv Metalca, koji je bio domaćin kruga, su odgođene. Utakmica protiv ZG-Dubrave bila je vrlo napeta do samog kraja. Prvih 15 minuta igralo se gol za gol i semafor je pokazivao 8-8. Nakon toga protivnici preuzimaju inicijativu te se po prvi put odvajaju na tri gola prednosti. S tim zaostatkom smo otišli na odmor. Razdoblje od 20. do 30. minute odradili smo loše i ZG-Dubrava ima ogromnih +5! Kada se činilo da je sve gotovo, rukometaši Davorina Štrleka igraju čudesnih 8 minuta te serijom 7-0 preokreću rezultat i imaju prednost 21-19 dvije i pol minute do kraja. Nažalost nismo uspjeli tu prednost kapitalizirati te je utakmica ipak završila podjelom bodova (21-21).

MRK Sesvete: Noa Klarić; Vito Salaj 4, Josip Tomić 6, Luka Pavić, Karlo Antunović 2, Ante Tolić, Karlo Milić, Kiar Kosovac, Luka Horvat 5, Luka Bosančić, Noa Luka Lujić, Jakov Kus, Antun Žunić, Viktor Baranašić, Franko Pomper 4, Borna Štefanek.

Trener: Davorin Štrlek

DJEČACI U13 (2008./2009.)

U mini derbiju naša U13 ekipa odmjerila je snage protiv RK Dubrave. U prve dvije utakmice u sezoni naši rukometaši su bili uvjerljivi, ali ovaj put nije bio njihov dan. Već u 9. minuti protivnici imaju prednost od četiri gola, a na poluvremenu smo zaostajali čak šest golova (11-17). U drugom poluvremenu smo smanjili na -3 u 43. minuti, ali više od toga nismo mogli. Dubrava je mirno privela susret kraju i na koncu slavila rezultatom 34-29. Andrija Karačić i Josip Badrić postigli su po šest golova za nas, dok je Lucas Pitt za Dubravu zabio čak 15 golova!

MRK Sesvete: Ivan Iveljić, Marko Kropek; Dominik Valetić 2, Kristian Halambek 2, Fran Renić 2, Andrija Karačić 6, Lovro Lež, Matej Ravlić, David Jarčević, Josip Badrić 6, Mihovil Badrić 2, Borna Čeović 2, Ivan Krznarić, Šimun Petar Krešo 2, Tarik Bašić 5 , Antun David Krešo.

Trener: Ivan Cvetković

DJEČACI U11 (2009./2010.)

Najmlađa selekcija je na domaćem terenu izgubila od ekipe Dinamo Zagreb rezultatom 25-30.