5. Gostujuća pobjeda u Varaždinu – obrana opet ključna!

win
2. HRL sjever | 29.09.2019. - 15:30 |
Gimnazija Sesvete

Recap

Na domaćem parketu Gimnazije Sesvete u nedjelju (29.09.) čekao nas je susjedski derbi – u goste su stigli rukometaši ZG Dubrave koji su se pojačali ovog ljeta s nekoliko iskusnijih igrača. Igralo se 3. kolo 2. HRL sjever.

Do sredine prvog poluvremena gledatelji su mogli vidjeti izjednačenu utakmicu, a nakon toga i seriju naših rukometaša kojom su došli na prednost od 10-7. Ipak, gosti ne dopuštaju da se rukometaši Davorina Štrleka odvoje na veću razliku te uspijevaju izjednačiti na 13-13 nakon 30 minuta igre. Rukometaši ZG Dubrave preuzimaju kontrolu nad utakmicom početkom drugog poluvremena i serijom 8-2 rješavaju pitanje pobjednika. Do kraja se razlika nije značajnije smanjila te utakmica završava 26-22 za gostujući sastav. Bila je to utakmica u kojoj su gosti na iskustvo dugim napadima gradili svoju prednost i onemogućili mlade Sesvećane da nametnu svoj stil igre.

Najbolji strijelac na utakmici bio je Mateo Brašnić Ferreira s 9 golova, dok je u našim redovima 8 golova postigao Vlado Raos.

MRK Sesvete: Marko Pranjić, Vilim Dumbović; Ante Tomić, Marko Velić 2, Davor Gavrić 5, Mihael Vulje 2, Ivan Antonio Hančić, Fran Sipić, Vlado Raos 8, Ivan Fučkar, Matej Jurić, Nikola Jelovčić 3, Fran Zajec, Jakov Jelovčić 2, Paskal Bačić, Fran Zadro.

Trener: Davorin Štrlek