5. Gostujuća pobjeda u Varaždinu – obrana opet ključna!

loss
2. HRL sjever | 05.12.2019. - 20:45 |
Gimnazija Sesvete

Recap

U zadnjoj utakmici jesenskog dijela sezone naši rukometaši su u četvrtak (05.12.) ugostili RK Ludbreg u dvorani Gimnazije Sesvete. Ludbreg se grčevito bori za ostanak te se stoga očekivala pobjeda druge ekipe Sesveta.

Prvo poluvrijeme ponudilo je puno napadačkog rukometa i slabija obrambena izdanja na obje strane. Nakon 30 minuta igre vodili smo 21-18. U drugom poluvremenu nismo dopustili protivnicima da se vrate u igru te smo postepeno povećavali svoju razliku i na koncu upisali pobjedu rezultatom 35-27. Obrana je proradila u drugom poluvremenu te smo u drugih 30 minuta primili upola manje pogodaka nego u prvom poluvremenu.

Prvo ime utakmice bio je David Kocen koji je zabio 11 pogodaka, dok je šest puta bio uspješan Fran Zadro. Ante Tomić i Patrik Gramnjak zaradili su crvene kartone jer su obojica pred kraj utakmice dobila treće isključenje. Davor Gavrić nije bio u sastavu radi ozljede.

Ovom pobjedom smo preskočili Rugvicu te završili polusezonu na odličnom trećem mjestu, iza Siska i Petrinje.

MRK Sesvete: Marko Pranjić, Vilim Dumbović, Luka Ivan Brezinščak; Ante Tomić 1, Ivan Karlo Kuraja 2, Patrik Gramnjak 1, Marko Velić 5, Luka Baković 2, Ivan Antonio Hančić 1, Vlado Raos 3, David Kocen 11, Matej Jurić, Fran Zajec, Jakov Jelovčić 3, Paskal Bačić, Fran Zadro 6.

Trener: Davorin Štrlek