5. Gostujuća pobjeda u Varaždinu – obrana opet ključna!

loss
2. HRL sjever | 27.10.2019. - 16:00 |
Gimnazija Sesvete

Recap

Druga ekipa je u 7. kolu 2. HRL sjever ugostila stare znance iz RK Libre Tehničar. S Librašima je naša druga ekipa igrala skupa u Međužupanijskoj ligi, pa zatim dvije sezone u 3. HRL središte, da bi nas prošle sezone put razdvojio kada su naši mladići izborili plasman u viši rang, dok je Libri to pošlo za rukom ovog proljeća.

Prvo poluvrijeme su rukometaši Davorina Štrleka odigrali bolje te imali u nekoliko navrata i +5, no zadnja četiri gola postižu gosti i na odmor se odlazi s minimalnom prednošću 12-11. U drugom dijelu su gosti nadoknadili svoj zaostala, a ubrzo i poveli s +2. U 42. minuti je bilo 19-17 za Libru, nakon čega su uslijedila tri vezana gola Sesveta za prednost 20-19. Nakon toga su gosti izjednačili preko Damira Dimića, ali to je ujedno bilo i zadnje izjednačenje na utakmici. Konce igre su preuzeli naši rukometaši i odvojili se na nekoliko golova prednosti te rutinski priveli utakmicu kraju. Završilo je 28-25.

Prvo ime susreta svakako je svakako naš David Kocen koji igra u odličnoj formi. Ovog puta je zabio 10 golova, a isto toliko je u protivničkim redovima zabio Stjepan Radić.

MRK Sesvete: Marko Pranjić, Vilim Dumbović; Ante Tomić, Ivan Karlo Kuraja 4, Patrik Gramnjak, Marko Velić, Davor Gavrić 4, Mihael Vulje, Ivan Antonio Hančić, Fran Zadro 3, Vlado Raos 1, David Kocen 10, Matej Jurić, Nikola Jelovčić 2, Jakov Jelovčić 4, Paskal Bačić.

Trener: Davorin Štrlek