5. Gostujuća pobjeda u Varaždinu – obrana opet ključna!

loss
2. HRL sjever | 02.02.2020. - 15:30 |
Gimnazija Sesvete

Recap

Druga ekipa na početku drugog dijela sezone ugostila je RK Ivančicu koja je u 1. kolu 2. HRL sjever bila bolja rezultatom 24-20. Ovoga puta naši rukometaši bili su puno bolji i uvjerljivo su svladali gostujuće rukometaše s visokih +12! Na polusezoni momčad je ostala slabija za Ivana Karla Kuraju koji je na posudbi u Dugom Selu te za najboljeg strijelca Davida Kocena koji je posuđen u Maksimir Pastelu. Oba kluba igraju 1. HRL sjever i to će omogućiti spomenutom dvojcu da stekne bitno iskustvo u višem rangu.

Gosti su bili ravnopravni do 18. minute kada je na semaforu stajalo 7-7. Uslijedila je potom uraganska završnica Sesvećana koji su na krilima odličnog Davora Gavrića došli do prednosti 14-9 na poluvremenu! Nastavak utakmice odrađen je jednako kvalitetno te se razlika povećavala iz minute u minutu – do konačnih 31-19! Uz spomenutog Davora Gavrića koji je zabio 9 golova, 5 golova je postigao Patrik Gramnjak, dok je dobar napadački učinak imao i naš obrambeni specijalist Ante Tomić koji je zabio 3 gola.

Nakon 14. kola naša druga ekipa i dalje drži treće mjesto 2. HRL sjever iza Siska i Petrinje.

MRK Sesvete: Vilim Dumbović, Luka Ivan Brezinščak; Ante Tomić 3, Patrik Gramnjak 5, Marko Velić 2, Luka Baković 1, Davor Gavrić 9, Ivan Antonio Hančić 1, Fran Sipić, Vlado Raos 4, Ivan Fučkar, Nikola Jelovčić 1, Fran Zajec 2, Jakov Jelovčić 1, Paskal Bačić, Fran Zadro 2.

Trener: Davorin Štrlek.