5. Gostujuća pobjeda u Varaždinu – obrana opet ključna!

win
2. HRL sjever | 30.11.2019. - 17:00 |
SD Grubišno Polje

Recap

S pobjedama je nastavila druga ekipa koja je na gostovanju kod Ilove slavila rezultatom 33-31.

Prije predzadnje utakmice ove polusezone naši rukometaši su bili veliki favoriti kod posljednjeplasirane RK Ilove. Utakmicu su naši rukometaši otvorili bolje i do pred kraj prvog poluvremena bili u prednosti. No u 28. minuti domaći sastav postiže gol za prvo izjednačenje na utakmici (nakon 0-0 naravno). Ipak, na odmor se otišlo s +1 za Sesvete 2. Trener Štrlek je na poluvremenu upozorio svoje rukometaše da moraju podići razinu igre misle li do bodova, a upravo se to i dogodilo. Odličan ulazak u drugi dio utakmice i serijom 8-2 odvajamo se na velikih +7. Razliku smo održavali do pred kraj utakmice kada su domaći rukometaši ipak uspjeli ublažiti poraz na pristojnih -2.

Prvi strijelac Sesveta opet je bio Vlado Raos sa 7 golova, a 6 je postiglo naše desno krilo David Kocen, dok je na drugom krilu Fran Zadro bio je 5 puta uspješan.

U 13. kolu igramo protiv Ludbrega, koji se nalazi na pretposljednjem mjestu, a pobjeda bi nam mogla osigurati sjajno treće mjesto na polusezoni.

MRK Sesvete: Marko Pranjić, Luka Ivan Brezinščak; Ante Tomić, Patrik Gramnjak 2, Marko Velić, Davor Gavrić 4, Mihael Vulje 2, Ivan Antonio Hančić 2, Vlado Raos 7, Jakov Jelovčić 4, David Kocen 6, Nikola Jelovčić 1, Fran Zajec, Paskal Bačić 1, Fran Zadro 5.

Trener: Davorin Štrlek