5. Gostujuća pobjeda u Varaždinu – obrana opet ključna!

win
2. HRL sjever | 05.10.2019. - 17:30 |
SŠD Dubrava

Recap

Treće gostovanje sezone donijelo je i treći mogući ishod. Nakon poraza u Ivancu i remija u Sisku, stigla je i pobjeda u Dubravi! U 4. kolu 2. HRL sjever trener Davorin Štrlek je prvi put imao kompletan sastav lišen ozljeda i izostanaka.

Domaći sastav se držao u priključku sve do sredine drugog prvog poluvremena i rezultata 9-9. Nakon minute odmora naši rukometaši digli su obranu na višu razinu i omogućili prednost na poluvremenu od 13-11. U drugom poluvremenu prednost je brzo povećana te je u 45. minuti na semaforu stajalo 15-21, no protivnici se nisu predavali te su s četiri pogotka u nizu stigli na samo -2. Takav rasplet događaja nije smanjio samopouzdanje Sesvećana te se uz seriju 5-0 otišlo na sigurnu prednost od 26-19 čime je pitanje pobjednika definitivno riješeno. Završilo je 28-22 za našu drugu ekipu koja nakon četiri utakmice na kontu ima 3 osvojena boda.

U ovoj utakmici nastupio je i naš prvotimac Ivan Rukavina koji se nametnuo te predvodio momčad s 5 pogodaka. Po četiri pogotka su postigli Ivan Karlo Kuraja te braća Jelovčić. Na golu je efikasan bio Marko Pranjić.

MRK Sesvete: Marko Pranjić, Vilim Dumbović; Ivan Rukavina 5, Ante Tomić, Patrik Gramnjak 2, Marko Velić, Ivan Karlo Kuraja 4, Davor Gavrić 3, Mihael Vulje, Ivan Antonio Hančić, Vlado Raos 3, Jakov Jelovčić 4, David Kocen 1, Matej Jurić, Nikola Jelovčić 4, Fran Zadro 2.

Trener: Davorin Štrlek