5. Gorica ipak bolja – u Ligu za ostanak s 2. mjesta!

loss
Premijer liga | 08.03.2020. - 19:00 |
SŠC Velika Gorica

Recap

U petak i subotu (06./07.03.) odigrane su četiri utakmice 18. kola nakon kojih se znao konačni poredak na ljestvici. Pobjedom kod Gorice bi se bodovno izjednačili s Porečom, Zametom i Spačvom, no u međusobnom krugu imali bi najlošiji omjer te bi završili kao šestoplasirani. I u slučaju poraza smo bili sigurni šesti, s obzirom na bolji međusobni omjer s Umagom.

Trener Ivandija je, s obzirom da utakmica nije imala rezultatski značaj, priliku dao svim igračima u sastavu. Ozljeđeni Dominik Mišković Mislav Nenadić susret su gledali s tribine. Gorica je predvođena raspoloženim Ivanom Laljekom bolje otvorila susret i u 15. minuti vodila 9-5. Do poluvremena smo podigli igru u napadu i smanjili zaostatak na -2. Drugo poluvrijeme opet domaći sastav bolje otvara i povećava svoju prednost na 4-5 golova. Pokušali smo se vratiti u susret, no to nam ipak nije pošlo za rukom. Protivnici su smireno priveli dvoboj kraju i zaključili prvi dio sezone na vrhu ljestvice – završilo je 32-27 za Goricu.

Spomenuti Ivan Laljek predvodio je svoju momčad sa 6 golova iz 6 pokušaja, dok je u našim redovima još jednom raspoložen bio Darko Krndelj koji je postigao 8 golova. Svoju minutažu iskoristio je i Mislav Perković s 4 gola.

Ligu za prvaka, uz PPD Zagreb i Nexe, igrat će Gorica, Dubrava, Poreč i Spačva. U Ligu za ostanak se ne prenose osvojeni bodovi, već klubovi kreću s unaprijed određenim brojem bodova ovisno o završnom mjestu na tablici. Tako Ligu za ostanak predvodi Zamet s 5 bodova, mi imamo 4, Umag 3, Bjelovar 2, Varaždin 1 bod, dok Dubrovnik kreće bez bodova. Gol razlika i međusobni ogledi se brišu, a protiv svakog protivnika se igra dva puta – ukupno 10 utakmica. Idućeg vikenda u goste nam stiže Varaždin.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (9/33), Ivan Panjan (0/8); Leon Strbad, Mislav Perković 4, Marko Jurakić 2, Darko Krndelj 8, Daniel Vusić 2, Ivan Matić 5, Ivan Rukavina, Vito Bahtijarević 1, Darko Mršić 1, Davor Gavrić, Krešimir Krešić 3, Danijel Papić, Domagoj Potnar 1, Mislav Šuker.

Trener: Silvio Ivandija