5. Gostujuća pobjeda u Varaždinu – obrana opet ključna!

loss
Premijer liga | 29.02.2020. - 19:45 |
SŠ Jelkovec

Recap

U predzadnjem kolu prvog dijela Paket 24 Premijer lige ugostili smo rukometaše Dubrovnika koji se nalaze na začelju prvenstvene ljestvice. Dubrovčani su se pojačali tijekom zimske stanke, no to im nije pomoglo da osvoje bodove u Sesvetama. Trener Ivandija nije mogao računati na dvojicu prvotimaca – Ivan Matić Dominik Mišković propustili su dvoboj radi ozljeda.

Od prve do zadnje minute utakmice prednost je bila na strani naše momčadi, a u prvih petnaest minuta utakmice posebno raspoložen je bio Ivan Panjan koji je u tom periodu imao čak 6 obrana. U 15. minuti smo imali prednost 5-3, a igra se u drugih petnaest minuta malo rasplamsala te je rezultat na poluvremenu bio 15-12. Početkom drugog poluvremena Daniel Vusić zabija tri pogotka i po prvi puta vodi momčad na +5. Gosti su u 46. minuti uspjeli smanjiti svoj zaostatak na -1, ali do izjednačenja ipak nisu došli. Naša momčad je održavala 2-3 gola prednosti do samog kraja utakmice. Završilo je 30-27.

Najbolji strijelac u našim redovima bio je Darko Krndelj koji je zabio 7 golova, dok je Daniel Vusić postigao gol manje. Raspoložen je na crti bio i Danijel Papić koji je imao šut 5/5. Kod Dubrovčana lijevi vanjski Tarik Kasumović zabio je 8 pogodaka i bio prvo ime svoje momčadi.

Nakon 17. kola nalazimo se na diobi 5. mjesta s RK Spačvom (no Vinkovčani imaju bolji međusobni omjer), a na 4. mjestu se nalazi Zamet s bodom više. Teoretski smo još uvijek u igri za Ligu za prvaka, no osim što nam treba pobjeda na gostovanju kod Gorice, moramo čekati poraze Zameta i Spačve.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (1/5), Ivan Panjan (8/31); Leon Strbad 2, Mislav Perković 3, Marko Jurakić 1, Darko Krndelj 7, Daniel Vusić 6, Branimir Šola, Ivan Rukavina, Vito Bahtijarević 2, Darko Mršić, Mislav Nenadić, Krešimir Krešić 3, Danijel Papić 4, Domagoj Potnar, Mislav Šuker.

Trener: Silvio Ivandija