5. Gostujuća pobjeda u Varaždinu – obrana opet ključna!

loss
Premijer liga | 16.02.2020. - 19:00 |
SŠ Jelkovec

Recap

U utakmici 15. kola Paket 24 Premijer lige naši rukometaši su ugostili RK Spačvu, vinkovački klub koji nam je nanio najveći poraz ove sezone (21-30). U tjednu uoči utakmice trener Ivandija ostao je bez Vite Bahtijarevića za ovaj susret radi ozljede.

Gosti su nešto bolje otvorili susret te vodili 5-3 u 16. minuti. Nakon toga je ponajbolji igrač gostiju Marko Vignjević dobio isključenje što je omogućilo naša tri pogotka u nizu i prvo vodstvo na utakmici. Do poluvremena smo odličnom obranom povećali prednost na 12-8.

Spačva je početkom nastavka iskoristila igrača više i s tri pogotka u dvije minute došla na samo gol zaostatka. No, drame nije bilo. Ubrzo je naša momčad kojom je dirigirao Ivan Rukavina opet kontrolirala rezultat i u 48. minuti nakon tri uzastopna pogotka Daniela Vusića povela +5. Do kraja utakmice prednost je iz minute u minutu rasla – završilo je 28-20!

Obrana je od početka do kraja utakmice bila odlična, a Spačva ni igrom 7 na 6 nije uspjela razbiti obrambeni ritam naše momčadi te je samo omogućila Ivanu Panjanu da zabije čak tri pogotka na prazan gol! Osim tri pogotka Ivan je imao i 13 obrana i zaslužio epitet igrača utakmice. Najbolji strijelac momčadi bio je Mislav Nenadić koji je zabio pet pogodaka.

Ovom pobjedom bodovno (13) smo se izjednačili s Varaždinom i Umagom te se nalazimo na 7. mjestu. Dva boda manje ima Bjelovar (11), a na začelju se nalazi Dubrovnik (7). Idućeg vikenda gostujemo u Varaždinu.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak, Ivan Panjan (13/33) + 3 gola; Leon Strbad 4, Mislav Perković 2, Marko Jurakić 2, Darko Krndelj 2, Ivan Matić 1, Daniel Vusić 3, Ivan Rukavina 2, Darko Mršić, Mislav Nenadić 5, Krešimir Krešić, Dominik Mišković 4, Danijel Papić, Domagoj Potnar, Mislav Šuker.

Trener: Silvio Ivandija