5. Pobjeda protiv Umaga za uspješan početak godine!

loss
Premijer liga | 08.02.2020. - 19:15 |
Dvorana europskih prvaka

Recap

Nakon minimalne pobjede nad Umagom uslijedio je minimalan poraz od Bjelovara u 14. kolu Paket 24 Premijer lige. Prvo poluvrijeme bolje su otvorili domaćini i vodili 4-2 u 11. minuti, nakon čega su se naši rukometaši probudili i serijom 8-3 preokrenuli rezultat za prednost od tri gola. Ipak, do poluvremena je Bjelovar uspio smanjiti razliku na -1.

U drugom poluvremenu nastavilo se sa čvrstom igrom na obje strane, a Ivan Rukavina je svojim pogotkom u 43. minuti povećao našu prednost na 16-14. Nakon toga je uslijedila crna rupa u našoj igri i domaći sastav je do 52. minute napravio seriju 4-0! Ivan Matić je u 56. minuti postigao svoj prvi pogodak na utakmici za novo izjednačenje (19-19), a zatim smo preko Nenadića i poveli. Gosti su izjednačili te su imali i zadnji napad koji je trajao čak minutu i pol. Obrana je zaustavljala pokušaje Bjelovara, a onda je pala koncentracija u zadnjim sekundama, što je iskoristio pivot Dominik Smojver i sa zvukom sirene iz deveterca zabio za pobjedu svoje momčadi 22-21.

U prvom poluvremenu treba istaknuti Mateja Mudrinjaka koji je imao sedam obrana, a u drugom poluvremenu su se golmani mučili sa šutevima iz igre, ali je Ivan Panjan zaustavio čak tri sedmerca. Epitet igrača utakmice ide lijevom vanjskom Bjelovara Filipu Jurišiću koji je zabio 9 pogodaka iz 11 pokušaja.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (7/22), Ivan Panjan (4/11); Leon Strbad 2, Fran Zadro, Marko Jurakić 3, Darko Krndelj 1, Ivan Matić 2, Daniel Vusić 2, Vito Bahtijarević 1, Ivan Rukavina 3, Mislav Nenadić 4, Krešimir Krešić, Dominik Mišković 3, Danijel Papić, Domagoj Potnar, Mislav Šuker.

Trener: Silvio Ivandija