5. Sirotić zabio za pobjedu u kup drami u Dugom Selu!

draw
Premijer liga | 31.01.2021. - 16:30 |
SŠ Jelkovec

Recap

Zaostalu utakmicu 12. kola protiv Varaždina odradili smo vikend prije službenog početka nastavka prvenstva. Varaždin je imao utakmicu manje, ali isti broj bodova kao i Sesvete. Tako je ostalo i nakon susreta. Prvih 15 minuta susreta odradili smo vrlo dobro, u nekoliko navrata imali napade za +3 koje nismo iskoristili. Varaždin je ubrzo izjednačio i razdoblje od 20. do 30. minute igralo se gol za gol. Nakon isteka 30 minuta gosti su bili ti koji su imali minimalnu prednost (13-14). U prvom poluvremenu teško je izdvojiti bilo kojeg pojedinca s obzirom da su s obje strane golovi padali sa svih pozicija.

Do 48. minute igralo se gol za gol i niti jedna momčad nije se uspjela odvojiti na više od gola prednosti. Nakon toga su naši rukometaši odradili dva-tri loša napada i Varaždinci su to iskoristili na način da zabijaju tri gola u nizu i odlaze na +3 (19-22) u 51. minuti. Tko je mogao vjerovati da je to ujedno bio i zadnji gol na utakmici za naše protivnike. U zadnjih devet minuta obje momčadi su promašivale sedmerce, šuteve iz izrađenih pozicija te imale po nekoliko tehničkih grešaka. Ipak, u svom tom kaosu Sesvećani su tri puta našli način da zabiju i osiguraju bod. Posebno važan bio je pogodak Daniela Vusića s poda 15 sekundi prije kraja. Gosti su preko Fabijana Grubišića pokušali zabiti sa sirenom, no to nije dopustio odlični Matej Mudrinjak.

Upravo su dva lijeva vanjska bila najbolji strijelci za svoje momčadi. Vusić je zabio 7 golova, dok je 18-godišnji Grubišić zabio 6 puta iz 11 pokušaja. Igrača utakmice ipak treba birati između Mateja Mudrinjaka i Sandra Meštrića – obojica su imala po 13 obrana.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (13/28), Filip Perić (2/9); Nikola Finek 3, Daniel Vusić 7, Ivan Matić 1, Davor Gavrić 2, Ivan Rukavina 2, Karpo Sirotić 2, Krešimir Krešić 2, Maksimilijan Jurić, Josip Topić 3, Domagoj Potnar, Mislav Šuker, Danijel Papić.

Trener: Silvio Ivandija