loss
Premijer liga | 14.12.2019. - 19:00 |
SRC Veli Jože

Recap

U 12. kola Paket 24 Premijer lige gostovali smo kod RK Poreča. Lani smo tamo uspjeli kreirati veliko iznenađenje te slaviti rezultatom 28-16, no ove godine nam to nije pošlo za rukom.

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku Porečana koji su bili u prednosti cijelo vrijeme, dok su naši rukometaši hvatali zaostatak i na koncu na odmor otišli sa zaostatkom od tri gola. Početkom drugog poluvremena domaći sastav je pogotkom Filipa Perića otišao na 17-13 i prijetio da će se odvojiti na veću razliku. Sesvećani su pomalo stizali zaostatak i u 40. minuti preko Daniela Vusića smanjili na samo gol zaostatka. Razdoblje od 40. do 50. minute završilo je 1-1 i Poreč je u zadnjih deset minuta ušao s prednošću 19-18. Nažalost naš napad se nije probudio u toj dionici i domaći sastav je na koncu slavio rezultatom 24-19. Drugo poluvrijeme obilježile su neefikasni napadi s obje strane. Presudilo je čak 13 tehničkih grešaka u našim redovima, što iskusni Porečani nisu propustili kazniti.

Darko Krndelj zabio je 5 pogodaka iz 6 pokušaja i bio prvi strijelac naše momčadi, dok je Ivan Rukavina zabio 4 puta. Na vratima je dobar bio Matej Mudrinjak s 10 obrana. Kod domaćeg sastava čak trojica igrača postigla su po šest golova – Ivan FilipovićLuka Moslavac i spomenuti Filip Perić.

Na zimsku stanku idemo s 8. mjesta uz isti broj bodova (9) kao i RK Bjelovar. Na začelju tablice nalaze se Dubrovčani sa samo 5 osvojenih bodova. Dva boda bježi nam Varaždinci, a po 12 bodova imaju RK Zamet, RK Poreč i MRK Umag. Ljestvicu predvode rukometaši Gorice s 20 osvojenih bodova.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (10/34), Ivan Panjan; Leon Strbad 1, Mislav Perković 2, Darko Krndelj 5, Marko Jurakić, Ivan Matić, Daniel Vusić 2, Davor Gavrić, Marko Tarabochia 3, Darko Mršić, Ivan Rukavina 4, Krešimir Krešić, Danijel Papić 2, Domagoj Potnar, Mislav Šuker.

Trener: Silvio Ivandija