5. Pobjeda na domaćem terenu – Varaždin bez šanse

loss
Premijer liga | 08.12.2019. - 19:00 |
SŠ Jelkovec

Recap

Nakon poraza od Gorice i remija protiv Dubrave, u trećoj domaćoj utakmici u nizu gledatelji su očekivali pobjedu protiv RK Zameta.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo zanimljivo uz puno izjednačenja i nijedna momčad nije se uspjela odvojiti na više od dva gola razlike, a u zadnje tri minute preko Leona Strbada i Darka Krndelja naši rukometaši su osigurali prednost 15-13 na poluvremenu.

Otvaranje drugog poluvremena pokazalo se kao ključno za osvajanje bodova. Do 42. minute naši rukometaši napravili su seriju 7-2 i stekli prednost od velikih +7 (22-15). Od tih sedam golova četiri je postigao izuzetno raspoloženi Ivan Matić koji je utakmicu zaključio s 8 pogodaka iz 10 pokušaja. U nastavku utakmice gosti su u 49. minuti uspjeli smanjiti svoj zaostatak na -4, no pitanje pobjednika nije bilo upitno i na koncu dvoboj završava 31-24, što je i realan rezultat s obzirom na prikazano na terenu.

Uz spomenutnog Matića, odlično je odigrao i Leon Strbad koji je imao realizaciju 8/8, a polovicu golova postigao je iz sedmeraca čija realizacija nam nije bila jača strana u dosadašnjem dijelu sezone. Matej Mudrinjak bio je standardno dobar na golu (34% obrana) i njegove obrane su bile posebno važne kada se stvorila rezultatska prednost između 30. i 40. minute. Kod protivnika posebno raspoložen je bio kružni napadač Veron Načinović koji je uz stopostotnu realizaciju zabio 7 golova.

Pobjedom smo došli do devetog boda u sezoni i bodovno se izjednačili s Bjelovarom. Čak šest klubova se stislo između 4. i 9. mjesta u samo dva boda razlike – četvrti Varaždin ima 11 bodova. U posljednjem kolu ove jeseni čeka nas teško gostovanje kod RK Poreča, koji je tradicionalno jak na domaćem terenu, no sigurni smo da Sesvećanima motivacije neće nedostajati.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (11/32), Ivan Panjan (0/2); Leon Strbad 8, Mislav Perković, Darko Krndelj 2, Marko Jurakić 3, Ivan Matić 8, Daniel Vusić 3, Marko Tarabochia 2, Darko Mršić, Ivan Rukavina 1, Krešimir Krešić 1, Marko Šehić, Danijel Papić 3, Domagoj Potnar, Mislav Šuker.

Trener: Silvio Ivandija