5. Pobjeda na domaćem terenu – Varaždin bez šanse

draw
Premijer liga | 01.12.2019. - 19:00 |
SŠ Jelkovec

Recap

U dosadašnjih pet derbija istoka Zagreba svaki put su bodove osvajali rukometaši Dubrave. Ovoga puta su u Sesvete došli kao favoriti i druga momčad lige, no i samo s jednim osvojenim bodom u posljednje tri utakmice.

Gosti su ušli bolje u utakmicu i ekspresno poveli s 0-3, što su do poluvremena i sačuvali (12-15) unatoč naporima domaćih rukometaša da se vrate u egal. U prvom poluvremenu raspoložen je bio naš vratar Matej Mudrinjak, a dobro izdanje pružio je i Domagoj Grahovac s druge strane. Prvi napad u drugom poluvremenu imala je Dubrava, ali obrana naših rukometaša bila je vrlo dobra te do 35. minute radimo preokret i vodimo po prvi put na utakmici (16-15). Ipak, gosti se bude i vrlo brzo se opet odvajaju na +3. S tom razlikom se ušlo i u zadnjih deset minuta (20-23) utakmice, a onda je trener Ivandija povukao odličan potez i na desno krilo ubacio Darka Krndelja. Krndelj je od iduća četiri gola postigao tri te u 56. minuti poravnao rezultat (24-24). Dubrava je u 59. minuti imala napad za +2, ali ga nisu iskoristili i naši rukometaši su u zadnju minutu ušli s loptom u posjedu. S realizacijom se čekalo zadnjih desetak sekundi, a onda se ukazao Darko Mršić i s desnog vanjskog odlično pogodio suprotni kut gostujuće mreže te sa zvukom sirene donio bod na veselje domaćih navijača.

Darku je ovo bila prva utakmica nakon šest utakmica izbivanja zbog ozljede, a u igru je ušao pred sam kraj utakmice. To mu je bio prvi gol nakon dva mjeseca i došao je u pravom trenutku!

Inače osim spomenutog Krndelja, vrlo raspoložen je bio i njegov kolega na desnom krilu Marko Jurakić koji je četiri puta bio uspješan, kao i Daniel Vusić koji je također odigrao vrlo dobru utakmicu. Prvi strijelac momčadi bio je Marko Tarabochia sa šest golova, dok je u redovima Dubrave najviše zabio Ante Ivanković (7).

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (7/23), Ivan Panjan (2/12); Leon Strbad, Fran Zadro, Darko Krndelj 3, Marko Jurakić 4, Ivan Matić 2, Daniel Vusić 4, Marko Tarabochia 6, Darko Mršić 1, Ivan Rukavina, Krešimir Krešić 2, Martin Vrpoljac, Marko Šehić 3, Danijel Papić, Domagoj Potnar 1.

Trener: Silvio Ivandija