loss
Premijer liga | 10.11.2019. - 19:00 |
SŠ Jelkovec

Recap

Treća sreća. U trećoj domaćoj utakmici ove sezone upisali smo prvu pobjedu protiv vrlo dobrog protivnika. Varaždinci su u šest utakmica upisali tri pobjede i tri poraza, a posebno je odjeknula prošlotjedna pobjeda protiv Dubrave s čak 11 razlike.

Trener Silvio Ivandija promijenio je početnu sedmorku, pa je utakmicu na lijevom vanjskom započeo Ivan Matić, dok je na vratima krenuo Matej Mudrinjak. Obojica su odigrala vrlo dobro i opravdala ukazano povjerenje.

Utakmica je počela vrlo tvrdo s čvrstim obranama na obje strane. Napadi obje ekipe često su rezultirale podignutom rukom sudaca, a tu su se nešto bolje snašli naši rukometaši koji su većinu vremena imali prednost. Iako je pred kraj bilo i +3, na odmor se otišlo sa zasluženom prednošću 12-10 nakon što je Leon Strbad sa zvukom sirene zabio iz gotovo nemoguće pozicije s lijevog krila. Prvo poluvrijeme fantastično je odradio Matej Mudrinjak s 9 obrana, a obranio je i 3 od 4 sedmerca.

Drugo poluvrijeme počelo je dobro za Sesvećane (16-12) i ubrzo je trener gostiju Damir Turković bio primoran pozvati minutu odmora. Ipak, uporni Varaždinci zabijaju tri gola u nizu i dolaze na gol zaostatka. Domaći sastav se nije pokolebao te nije dopustio gostima da izjednače. U zadnjih deset minuta ušlo se s prednošću 22-19, a u 57. minuti semafor je pokazivao 26-20. Do kraja utakmice su gosti agresivnom obranom uz malo sreće došli na -2, ali Darko Krndelj smireno zabija za konačnih 27-24.

Iskusni Marko Tarabochia posebno je bio raspoložen u drugom poluvremenu te je zabio 5 pogodaka, kao i Leon Strbad. Po četiri gola zabili su pucački raspoloženi Ivan Matić i Martin Vrpoljac.

Nakon 7. kola imamo osvojena 4 boda i maknuli smo se s dna ljestvice, a tamo je sada Dubrovnik kod kojeg gostujemo idućeg vikenda. Prije toga u toku tjedna igramo protiv ZG Dubrave u 1. kolu Kupa Hrvatske.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (10/25), Ivan Panjan (3/12); Leon Strbad 5, Fran Zadro, Darko Krndelj 3, Marko Jurakić 1, Daniel Vusić, Ivan Matić 4, Ivan Karlo Kuraja, Ivan Rukavina 1, Marko Tarabochia 5, Krešimir Krešić 1, Martin Vrpoljac 4, Danijel Papić 1, Domagoj Potnar 2, Mislav Šuker.

Trener: Silvio Ivandija