5. Gostujuća pobjeda u Varaždinu – obrana opet ključna!

win
Premijer liga | 16.11.2019. - 18:00 |
ŠD Gospino polje

Recap

U 8. kolu Paket 24 Premijer lige gostovali smo u Dubrovniku – po prvi put smo se susreli s klubom s juga Hrvatske. No Dubrovnik nije bio nepoznanica našem novom treneru Silviju Ivandiji koji je upravo Dubrovčane vodio prvih šest kola prvenstva.

Na raspolaganju za utakmicu bio je i Marko Šehić koji je nakon nekoliko tjedana izbivanja dobio dozvolu za nastup. Nakon deset minuta igre na semaforu je stajalo 4-4. Deset minuta kasnije vodili smo 10-9, a zatim je uslijedio period igre u kojem smo odigrali odlično. Vodili smo i pet razlike, a na odmor smo otišli s prednošću 16-12. Preko raspoloženog Marka Jurakića zabili smo za 17-12 početkom nastavka, ali zatim domaći sastav počinje kažnjavati naše greške te u 45. minuti izjednačuje na 20-20. Do kraja utakmice gledatelji u Gospinom polju mogli su vidjeti gol za gol. Mi smo zabijali, a gosti izjednačavali i tako sve do ulaska u zadnju minutu i rezultata 26-26. Tada Ivan Rukavina zabija svoj četvrti pogodak na utakmici za novo vodstvo. U zadnjim trenucima utakmice u junaka se prometnuo Matej Mudrinjak koji je obranio sedmerac Marku Kobetiću i donio pobjedu našem klubu. Po 7 golova zabili su Leon Strbad i Marko Jurakić, dok su po četiri puta zabili Ivan Rukavina i Marko Tarabochia.

Nakon 7. kola imamo osvojenih šest bodova kao i Umag, dok se na začelju nalazi Dubrovnik s tri boda.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak, Ivan Panjan; Leon Strbad 7, Fran Zadro, Darko Krndelj, Marko Jurakić 7, Daniel Vusić, Ivan Matić 3, Ivan Rukavina 4, Marko Tarabochia 4, Krešimir Krešić 1, Martin Vrpoljac, Danijel Papić 1, Domagoj Potnar, Marko Šehić, Mislav Šuker.

Trener: Silvio Ivandija