Poraz od Umaga u neizvjesnom dvoboju!

Poraz na domaćem terenu uvijek je neugodan, a posebice kada se izgubi s golom razlike uz četiri promašena sedmerca. Utakmica je bila napeta od početka do kraja, a na kraju su gosti imaju više koncentracije te osvojili oba boda. Mlađi kadeti su pobijedili Dubravu i izgubili od PPD Zagreba, a dečki 2006. godište igrali su također protiv Dubrave i PPD Zagreba te su upisali dvije pobjede. Posebnu pohvalu zaslužuju rukometaši 2009. godište koji su osvojili turnir u Valpovu!

Prva ekipa

Treće kolo Premijer lige donijelo je dvoboj između dvije neporažene ekipe – u goste nam je stigao Umag koji je prve dvije utakmice igrao na domaćem terenu. Utakmica je otvorena odlično i u 18. minuti Toni Ezgeta zabija za 10-5, no nakon toga je uslijedila crna rupa u kojoj protivnici imaju seriju od 7-2 te je rezultat u 24. minuti izjednačen. Na odmor se otišlo s rezultatom 14-14.

Drugo poluvrijeme otvorili smo vrlo dobro i do 40. minute imali prednost 19-16 i priliku da prelomimo utakmicu. Nažalost to se nije dogodilo i Umažani se opet vraćaju u susret. Igralo se gol za gol do samog kraja utakmice – Umag je s igračem manje zabio za vodstvo u zadnjoj minuti, a mi nismo iskoristili sedmerac u zadnjim sekundama i završilo je 24-25 za goste. Obrana je bila solidna, a vratari Ivan Panjan i Matej Mudrinjak jako dobri, no ovoga puta zakazao je napad i realizacija zicera i sedmeraca. Promašene kontre i ziceri te čak 4 promašena sedmerca previše su ukoliko se želi pobijediti kvalitetnu ekipu kao što je RK Umag.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (4), Ivan Panjan 1 (9); Neven Grgurić, Luka Ćosić, Matej Semren, Marko Šehić 2, Toni Ezgeta 2, Lovro Šprem 2, Mislav Perković, Nikola Mirosavljević 6, Marko Mihaljević 2, Marko Jurakić 1, Alen Šušnja 2, Vito Bahtijarević 4, Darko Mršić, Leon Strbad 2.

Trener: Davor Dominiković

Mlađi kadeti (2004.)

Drugi krug 1. HMKRL središte igrao se u našoj dvorani u subotu (6.10.).

U prvom susretu odmjerili smo snage sa susjedima iz Dubrave te upisali pobjedu. U prvom poluvremenu obrana i vratar Nikola Kahlina bili su na visokoj razini te je stvorena prednost od 9-5 nakon 20 minuta igre. U drugom poluvremenu čuvali smo prednost te na kraju pobijedili rezultatom 18-15. Luka Stanić bio je prvi strijelac momčadi s 8 pogodaka, dok je Ivan Marić zabio 4.

MRK Sesvete: Nikola Kahlina; Igor Ravlić, Karlo Domazet 3, Mateo Gotal 1, Luka Bogdan 2, Luka Stanić 8, Ivan Marić 4, Borna Šnjarić, Karlo Kršak, Josip Tomić, Mateo Sliško, Tvrtko Kuraja, Borna Marko Brekalo, Luka Pehar.

Trener: Josip Cvetković

Druga utakmica igrana je u 13h i to protiv PPD Zagreba. Prvi dio prvog poluvremena odrađen je solidno, no zadnjih 6-7 minuta obilježile su tehničke greške i promašaji u napadu te slabija obrana i Zagrebaši tu odlaze na velikih 15-8. U drugom poluvremenu su protivnici držali stečenu prednost, a u zadnjoj etapi utakmice trener Cvetković dao je šansu svim igračima i na kraju je upisan poraz 18-32.

MRK Sesvete: Nikola Kahlina; Igor Ravlić, Karlo Domazet, Mateo Gotal 4, Luka Bogdan 1, Luka Stanić 4, Ivan Marić 3, Borna Šnjarić, Karlo Kršak 1, Josip Tomić, Mateo Sliško, Tvrtko Kuraja 3, Borna Marko Brekalo, Luka Pehar 2.

Dječaci A (2006.)

Dečki 2006. godište ugostili su vršnjake iz MRK Ivanića u 3. kolu 1. HRLDA središte. Utakmica je otvorena na pravi način i do poluvremena je stečena prednost od tri gola (7-4). Drugo poluvrijeme otvoreno je silovito i vrlo brzo prednost se povećala i do maksimalnih +9. Na kraju je utakmica završila rezultatom 19-12 te naši rukometaši imaju 4 osvojena boda nakon tri odigrane utakmice. Ekipu je predvodio Josip Tomić s 5 golova, dok je Ivan Bajan postigao 4.

MRK Sesvete: Noa Klarić, Roberto Zelenika; Petar Filipović 1, Karlo Antunović 1, Ivan Valjak, Luka Bosančić 1, Jakov Kus 1, Borna Pavelić, Ivan Bajan 4, Paolo Marega 1, Noa Luka Lujić 2, Jakov Obad 1, Ivan Prša, Josip Tomić 5, Luka Horvat, Luka Eržić 2.

Trener: Tomislav Bešlić

Druga ekipa 2006. godina gostovala je u Popovači kod RK Moslavca. Domaći sastav došao je do pobjede rezultatom 26-21. Prvo poluvrijeme završilo je 12-9 za RK Moslavac, a u nastavku naši mladi rukometaši nisu se uspjeli vratiti u utakmicu.

MRK Sesvete: Roberto Zelenika; Ivan Filipović 7, Jakov Kus 1, Noa Luka Lujić 3, Paolo Marega 1, Karlo Antunović 1, Luka Horvat 3, Jakov Obad 2, Ivan Valjak 1, Petar Filipović 2.

Dječaci B (2008.)

Dečki 2008. godište igrali su dvije domaće utakmice u nedjelju (7.10.) – prva ekipa protiv RK Dubrave i druga ekipa protiv PPD Zagreba. Prva ekipa je bila više nego uvjerljiva protiv vršnjaka iz RK Dubrave te upisala pobjedu 41-2, dok je druga ekipa pobijedila PPD Zagreb rezultatom 24-21 (iako su na poluvremenu gubili 10-12). Bravo za naše mlade rukometaše!

Mini rukomet (2009.)

Posebne pohvale ovog vikenda zaslužili su dječaci rođeni 2009. godine i mlađi koji su sudjelovali u Valpovu na 6. Međunarodnom memorijalnom rukometnom turniru Zlatko Ivić Čiva. Dječaci 2008. godište ispali su u skupini, no dječaci 2009. godine osvojili su zlatnu medalju u konkurenciji 16 ekipa – u finalu su bili bolji od RK Rudara iz Ruda. Najboljem igračem turnira proglašen je naš Kristijan Halambek, a u najbolju sedmorku izabrani su Marko Škrlec i Gabrijel Sruk. Čestitke čitavoj ekipi i treneru Ivanu Cvetkoviću!