Pobjeda u Bjelovaru za početak polusezone!

Prvog vikenda u veljači počeo je drugi dio sezone 1. HRL sjever, a naši seniori su uspješno odradili gostovanje u Bjelovaru. Druga ekipa je na domaćem terenu uvjerljivo porazila RK Maksimir Pastelu 2, dok su kadeti porazili Slogu Križ. Dečki 2002. godište izgubili su od Libre Tehničar, a dečki 2004. godište slavili su protiv Medveščaka i Trnja.

Prva ekipa

Drugi dio sezone otvorili smo gostovanjem kod Bjelovara kojeg smo uvjerljivo porazili (42-29) u 1. kolu. Utakmicu smo otvorili dobro i ubrzo stekli prednost 6-3, no domaći sastav je zatim iskoristio isključenje Luke Vinkovića i poravnao rezultat na 6-6 u 16. minuti. Do kraja poluvremena obrambeno smo odigrali vrlo dobro te primili samo tri gola i na odmor otišli s prednošću 12-9. U nastavku susreta Bjelovar hvata zaostatak u 36. minuti (14-14), no nakon toga slijedi naša serija 11-3 koja je odlučila pobjednika. Utakmicu smo priveli mirno kraju za konačnih 30-26. Na golu je vrlo dobar bio Matej Mudrinjak, a najbolji strijelac utakmice bio je naš Darko Mršić sa 7 pogodaka.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak, Aleksandar Mateša; Neven Grgurić 4, Matija Rodić 5, Luka Ćosić, Krešimir Malbašić, Mario Lacković, Marko Punčec 3, Josip Mijo Jurić 1, Matej Semren 3, Marko Mihaljević 1, Alen Šušnja 1, Nikola Mirosavljević 1, Luka Vinković 4, Roko Glasnović, Darko Mršić 7.

Trener: Zvonimir Bilić

Druga ekipa

Druga ekipa je vratila RK Maksimir Pasteli 2 na porazu u prvom dijelu sezone i to s uvjerljivih +9. Utakmica je otvorena na odličan način i do poluvremena se skupila poveća prednost (16-6), a nastavak je odrađen rutinski i upisana je prva pobjeda u nastavku sezone. Fran Zadro predvodio je momčad sa 6 pogodaka, dok su Šimun Milešić i Ante Tomić zabili po 4 pogotka. Treba pohvaliti i vratare koji su bili na razini zadatka. Ovom pobjedom je naša druga ekipa osvojila osmi bod u 3. HRL središte (uzmimo u obzirom da je pobjeda protiv RK Jamnice poništena, pošto je ista momčad odustala od natjecanja u prvom dijelu prvenstva).

MRK Sesvete: Marko Pranjić, Domagoj Sedinić, Ivan Antunović; Mihael Vulje 1, Domagoj Bunjački 3, Bruno Hranjec 1, Fran Zadro 6, Šimun Milešić 4, Mislav Zadro 3, Ivan Karlo Kuraja 1, Dominik Mrkonja, Braslav Bradić 1, Ante Tomić 4, Luka Franjić Martin 1, Filip Petrović, Hrvoje Mandarić 2.

Trener: Davorin Štrlek

Kadeti (2000.)

Kadeti su u 16. kolu 2. HKRL središte ugostili i porazili ekipu Sloge iz Križa rezultatom 25-16. Prvo poluvrijeme nije odrađeno na najbolji način i na odmor se otišlo s rezultatom 12-12. No, drugo poluvrijeme bilo je puno bolje i upisana je uvjerljiva pobjeda. Odličan na golu je bio Domagoj Sedinić koji je imao iznad 60% obrana! Najbolji strijelac na utakmici bio je Fran Zadro koji je zabio 8, dok je Šimun Milešić zabio 5 golova. U klub se vratio Matej Jurić koji je u svom prvom nastupu zabio 3 pogotka.

MRK Sesvete: Marko Pranjić, Domagoj Sedinić; Domagoj Bunjački 4, Fran Zadro 8, Šimun Milešić 5, Mihael Vulje 1, Viktor Bošnjak, Dominik Mrkonja 1, Luka Žmegač 1, Matej Jurić 3, Filip Petrović 2.

Mlađi kadeti (2002.)

Mlađi kadeti su na gostovanju kod Libre Tehničar poraženi rezultatom 33-17. Utakmica je već odlučena do poluvremena kada su dečki iz Libre imali prednost 17-9, a do kraja utakmice je prednost povećana. Pivot Roberto Meničanin bio je najbolji strijelac u našim redovima s 4 pogotka.

MRK Sesvete: Patrik Potlaček; Roberto Meničanin 4, Viktor Bošnjak 3, Luka Žmegač 2, Ante Bajan 2, Mihael Vrban 1, Luka Bogdan, Luka Peršić, Petar Šarčević 2, Jan Papić 3, Vito Čulo.

Trener: Robert Lazić

Dječaci A (2004.)

Unatoč izostanku trojice igrača (Noa Ćurković, Nikola Kahlina i Luka Stanić) zbog bolesti, dečki Josipa Cvetkovića došli su do dva boda na gostovanju kod Trnja. Nakon 25 minuta igre na odmor se otišlo s rezultatom 9-9. Domaći sastav je nastavak otvorio bolje i došao do prednosti od dva gola razlike (13-11), ali ubrzo je opet rezultat bio izjednačen (17-17). Ipak, završnu dionicu utakmice Sesvećani odrađuju s više mirnoće i utakmica završava rezultatom 21-19. Listu strijelaca predvodio je pivot Ivan Marić s 11 pogodaka.

MRK Sesvete: Ante Marinić; Ante Šekelja 5, Sven Ivan Lukšić 1, Ivan Marić 11, Borna Šnjarić, Borna Marko Brekalo, Josip Tomić 2, Tvrtko Kuraja, Mateo Gotal, Karlo Kršak, Karlo Domazet 2, Mateo Sliško, Igor Ravlić, Karlo Radić, Matija Mikulić, Marko Zdelar.

Trener: Josip Cvetković

Druga ekipa 2004. godišta nastavila je s pobjedama. Ovoga puta porazili su Medveščak u 15. kolu prvenstva. Utakmicu smo otvorili odlično te je na semaforu nakon devet minuta igre stajalo 8-1, no protivnici su zbili redove i do poluvremena smanjili zaostatak na 14-9. Ipak, u nastavku su obrana i vratar Ante Marinić bili odlični i u 25 minuta primili samo tri gola. Završilo je s visokih 31-12, a veseli vidjeti listu strijelaca u kojoj se nalazi čak 12 naših igrača. Četiri igrača zabilo je po četiri pogotka: Ante Šekelja, Sven Ivan Lukšić, Ivan Marić i Karlo Domazet.

MRK Sesvete: Ante Marinić; Ante Šekelja 4, Sven Ivan Lukšić 4, Ivan Marić 4, Borna Šnjarić 1, Borna Marko Brekalo 1, Josip Tomić 3, Tvrtko Kuraja, Mateo Gotal, Karlo Kršak 1, Karlo Domazet 4, Mateo Sliško 2, Igor Ravlić 3, Karlo Radić 1, Matija Mikulić, Marko Zdelar 3.