Otvaranje sezone protiv Zameta dočekali smo uz puno problema s ozljedama. Filip Curiš i Domagoj Potnar vjerojatno su izgubljeni za sezonu, a za utakmicu nisu bili spremni Leon Strbad, Toni Ezgeta Luka Ćosić, dok se Marko Jurakić našao u sastavu iako nije trenirao puna dva tjedna. Pri predstavljanju igrača naši rukometaši su izašli na teren s majicama “Filipe uz tebe smo” u znak podrške našem Filipu Curišu koji se teško ozlijedio u pripremnoj utakmici u Varaždinu zbog čega će vjerojatno propustiti ostatak sezone. Momčad Zameta tijekom ljeta je ostala bez nekoliko bitnih igrača i u novu sezonu su ušli s talentiranim sastavom čiju okosnicu čine juniorski reprezentativci.

Utakmicu smo otvorili s 2-0, no nakon toga zaredali su se promašaji i tehničke greške u napadu te slabo izdanje u obrani, što je omogućilo gostima da odu na prednost od pet golova. Ipak, do poluvremena smo uspjeli smanjiti prednost na samo gol zaostatka i na odmor se otišlo sa 15-14 za Riječane. Drugo poluvrijeme gosti bolje otvaraju i drže prednost do 45. minute (20-21), no nakon toga slijedi serija Sesvećana od 6-0 i zadnja etapa utakmice odrađena je rutinski te pobjeda (28-24) nije dolazila u pitanje. Ključ pobjede bila je bolja obrana u drugom dijelu utakmice i fantastični Ivan Panjan na vratima koji je obranio svaku drugu loptu upućenu u okvir vrata (9/18). Ipak, igrač utakmice bio je Nikola Mirosavljević koji je zabio 11 pogodaka iz 12 pokušaja (od toga 9 iz igre). Novi kapetan ekipe Neven Grgurić preuzeo je odgovornost kada je to bilo potrebno te je utakmicu završio sa 6 postignutih golova.

Domaću pobjedu upisao je i Umag protiv Spačve, a ostali dvoboji pripali su gostima – Dubrava je slavila u Rudama, Rudan Labin u Varaždinu, a naš idući protivnik Poreč u Velikoj Gorici.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (3), Ivan Panjan (9); Neven Grgurić 6, Fran Dugan, Matej Semren, Marko Šehić 3, Lovro Šprem 1, Mislav Perković 3, Nikola Mirosavljević 11, Marko Mihaljević 1, Marko Jurakić, Alen Šušnja 2, Vito Bahtijarević 1, Ivan Karlo Kuraja, Darko Mršić, David Kocen.

Trener: Davor Dominiković