Nakon što je u Sesvetama poražena RK Spačva prije dva vikenda, opet smo bili domaćini, ali ovoga puta rukometašima GRK Varaždina. U 6. kolu Premijer lige imali smo priliku iskoristiti neprilike u momčadi Varaždina (odlazak dvojice prvotimaca u Goricu i Zamet) i upisati petu pobjedu u sezoni.

Zbog ozljede ramena duže vrijeme će izbivati Luka Ćosić, a van sastava je bio i Lovro Šprem zbog crijevne viroze. Trener Dominiković priliku je dao kadetu Davidu Kocenu koji je prije utakmice prve ekipe bio najbolji pojedinac druge ekipe u pobjedi nad Koprivničanima u 2. HRL sjever. David je dobio priliku pred kraj susreta i zabio svoj debitantski gol za prvu ekipu.

Utakmica je otvorena s raspoloženim napadima s obje strane, a prvu značajniju prednost imali smo u 17. minuti kada je Toni Ezgeta zabio za 10-7. Gosti se brzo vraćaju u susret i izjednačuju na 11-11, ali se na odmor ipak otišlo s +3 za naše rukometaše. U drugom poluvremenu smo u 39. minuti poveli 21-16 i imali priliku slomiti otpor protivnika, ali uporni Varaždinci nisu odustajali te su brzo smanjili na dva gola zaostatka. Ipak, presudila je širina klupe i bez drame je susret okončan rezultatom 32-27 za Sesvete. Čak 12 naših rukometaša upisalo se u listu strijelaca, a najučinkovitiji su bili Toni Ezgeta sa 6, odnosno Vito Bahtijarević s 5 postignutih golova.

Nakon 6 odigranih kola trenutno smo drugi na ljestvici s 10 bodova (koliko ima i RK Dubrava), dok je na prvom mjestu sa stopostotnim učinkom ostao RK Umag. Idućeg vikenda čeka nas vruće gostovanje u Rudama.

MRK Sesvete: Ivan Panjan (11), Matej Mudrinjak; Neven Grgurić 2, Mislav Šuker, Matej Semren, Marko Šehić 2, Toni Ezgeta 6, Mislav Perković 2, Nikola Mirosavljević 1, Marko Mihaljević 3, Marko Jurakić 3, Alen Šušnja 2, Vito Bahtijarević 5, Darko Mršić 1, David Kocen 1, Leon Strbad 4.

Trener: Davor Dominiković