Treće kolo Premijer lige donijelo je dvoboj između dvije neporažene ekipe – u goste nam je stigao Umag koji je prve dvije utakmice igrao na domaćem terenu. Utakmica je otvorena odlično i u 18. minuti Toni Ezgeta zabija za 10-5, no nakon toga je uslijedila crna rupa u kojoj protivnici imaju seriju od 7-2 te je rezultat u 24. minuti izjednačen. Na odmor se otišlo s rezultatom 14-14.

Drugo poluvrijeme otvorili smo vrlo dobro i do 40. minute imali prednost 19-16 i priliku da prelomimo utakmicu. Nažalost to se nije dogodilo i Umažani se opet vraćaju u susret. Igralo se gol za gol do samog kraja utakmice – Umag je s igračem manje zabio za vodstvo u zadnjoj minuti, a mi nismo iskoristili sedmerac u zadnjim sekundama i završilo je 24-25 za goste. Obrana je bila solidna, a vratari Ivan Panjan i Matej Mudrinjak jako dobri, no ovoga puta zakazao je napad i realizacija zicera i sedmeraca. Promašene kontre i ziceri te čak 4 promašena sedmerca previše su ukoliko se želi pobijediti kvalitetnu ekipu kao što je RK Umag.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (4), Ivan Panjan 1 (9); Neven Grgurić, Luka Ćosić, Matej Semren, Marko Šehić 2, Toni Ezgeta 2, Lovro Šprem 2, Mislav Perković, Nikola Mirosavljević 6, Marko Mihaljević 2, Marko Jurakić 1, Alen Šušnja 2, Vito Bahtijarević 4, Darko Mršić, Leon Strbad 2.

Trener: Davor Dominiković