U zadnjem kolu prvog dijela Premijer lige ugostili smo rukometaše RK Rudana s kojima smo igrali i svega 10 dana ranije u osmini finala Kupa Hrvatske.

Utakmica je bila vrlo tvrda uz mali broj golova. Nakon što smo promašili sedmerce u 3. i 5. minuti, prvi gol smo postigli tek u 8. minuti pri zaostatku od 0-2. Ubrzo nakon toga zabili smo još dva gola te došli u vodstvo koje nismo ispustili sve do zadnjeg sučevog zvižduka. U razdoblju od 25. do 30. minute odigrali smo vrlo dobro u oba pravca te do odlaska na odmor stekli zalihu od četiri gola prednosti (13-9). Drugo poluvrijeme otvorili smo slabije i Labinjani su s tri uzastopna gola došli na samo gol zaostatka. No odmah nakon toga uslijedila je naša serija od četiri vezana gola za prednost 17-13. Gosti su još u dva navrata smanjivali na dva gola razlike, ali više od toga nisu mogli. Na kraju je upisana uvjerljiva pobjeda rezultatom 24-17.

Ključ obrane je svakako agresivna i pokretljiva obrana te fantastični Ivan Panjan na vratima koji je zaustavio praktički svaki drugi šut gostujućeg sastava (obrane 14/30). Izuzetno raspoložen je bio kapetan Neven Grgurić koji je zabio 7 golova. Zbog ozljede nisu nastupili Vito Bahtijarević i Toni Ezgeta, ali su ih vrlo kvalitetno zamijenili Darko Mršić i Krešimir Krešić.

U Vinkovcima je Spačva pobijedila Rudar iz Ruda te potvrdila nastup u Ligi za prvaka, dok naši rukometaši u Ligu za ostanak kreću s prvog mjesta i 14 osvojenih bodova. Rudan, Zamet i Gorica imaju po 10 bodova, Rudar 9, a Varaždin samo 7.

MRK Sesvete: Ivan Panjan (14), Marko Pranjić; Neven Grgurić 7, Mislav Šuker, Marko Mihaljević 2, Marko Šehić 2, Mislav Perković 4, Nikola Mirosavljević 3, Patrik Gramnjak, Marko Jurakić, Nikola Jelovčić, Darko Mršić 3, Leon Strbad, Krešimir Krešić 3, Alen Šušnja, Fran Zadro.

Trener: Davor Dominiković