U drugoj domaćoj utakmici u sezoni ugostili smo HRK Goricu, koja je lani završila na 4. mjestu u prvenstvu te ove godine nastupila u 1. pretkolu EHF kupa. S Goričanima smo se zadnji puta sreli u natjecateljskoj utakmici kada smo u sezoni 2015./16. došli do pobjede 37-23 u Kupu.
U subotu je u sastavu nedostajao naš obrambeni specijalist Josip Mijo Jurić, no ovoga puta je utakmicu spreman dočekao Marko Mihaljević. Utakmica je počela na sličan način kao protiv Spačve prije dva tjedna – loša igra u obrani i slaba realizacija u napadu te su gosti nošeni odličnim Ivanom Laljekom otišli na veliku razliku do sredine prvog poluvremena (5-12, 7-14 i 8-15). Ipak, do odmora smo uspjeli smanjiti zaostatak na pet golova (11-16). U drugom poluvremenu obrana je proradila, a šuteve koji su igrači Gorice uspjeli uputiti prema golu redom je zaustavljao fenomenalni Igor Totić. U 33. minuti počinje fantastična serija od 8-1 u našu korist kojom dolazimo do prvog vodstva na utakmici (21-20). Do kraja utakmice igralo se gol za gol, a pogotkom Luke Pandže u zadnju minutu ulazimo s dva gola prednosti i to vodstvo čuvamo do kraja (28-26) za prvu povijesnu pobjedu u Premijer ligu. Uz debitanta Totića, najbolji naš najbolji igrač na utakmici bio je Luka Pandža koji je postigao 8 pogodaka (od toga 5 u drugom poluvremenu). Treba pohvaliti čitavu momčad na pokazanom karakteru, kao i publiku koja je bila naš osmi igrač u trenucima kada se ‘lomila’ utakmica.

Idući vikend gostujemo u Rijeci kod RK Zameta koji nakon četiri kola ima jednu pobjedu i tri poraza.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (1), Igor Totić (11 + 1); Neven Grgurić 2, Darko Krndelj 4, Luka Ćosić 1, Matej Semren 4, Marko Šehić, Lovro Šprem 5, Mislav Perković 1, Nikola Mirosavljević, Amar Spahić, Luka Pandža 8, Marko Mihaljević 3, Alen Šušnja, Fran Zadro.

Trener: Dario Zrnić